مهاجرت به کانادا :
گزینه های پیش روی خود برای دریافت اقامت دائم کانادا را بررسی کنید 

کانادا هدف خود را برای پذیرش 500000 مهاجر جدید تا سال 2025 تعیین کرده است.

کانادا یکی از بازترین و پویاترین سیستم های مهاجرتی را ارائه می دهد. بیش از 100 مسیر مهاجرتی مختلف به کانادا برای کارگران ماهر، تجار و خانواده ها وجود دارد. وبسایت ایران -کانادا به شما کمک می کند تا ببینید کدام گزینه ممکن است برای شما بهترین باشد.

جهت دریافت راهنمایی از مشاوران ایران-کانادا کلیک کنید

بررسی اجمالی 

آیا می خواهید به کانادا مهاجرت کنید؟ سپس شما به جای مناسب آمده اید. موسسه ایران-کانادا به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه می توانید رویای کانادا را محقق کنید.

افراد به دلایل زیادی مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنند. خواه دنبال کردن تحصیلات با کیفیت بالا، احساس امنیت با مراقبت های بهداشتی رایگان همگانی، یا بهره مندی از کیفیت بالای زندگی در کانادا، کانادا همه چیز را دارد.

بیش از 100 روش مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به همین دلیل، مسیر همه افراد به سمت مهاجرت به کانادا منحصر به فرد خواهد بود.

به عنوان مثال، راه های مختلفی برای افراد حرفه ای و کارگران برای واجد شرایط بودن برای ویزای اقامت دائم کانادا وجود دارد. برجسته ترین گزینه از طریق اکسپرس اینتری است که مسیر اصلی کانادا برای کارگران ماهر طبقه اقتصادی است. بهترین شرط شما برای واجد شرایط بودن تحت اکسپرس اینتری این است که شرایط برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) یا کلاس تجربه کانادایی (CEC) را برآورده کنید. دومین مسیر بزرگ کانادا برای کارگران ماهر، برنامه استانی نامزد (PNP) است. تقریباً هر استان و منطقه ای PNP را اداره می کند تا بتوانند مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای بازار کار محلی خود را برآورده می کنند. سومین گزینه اصلی مهاجرت به استان کبک است که مسیرهای قابل توجهی مانند برنامه کارگران ماهر کبک و کلاس تجربه کبک را اجرا می کند.

اگر می خواهید اقامت دائم کانادا را به عنوان یک مهاجر تجاری دریافت کنید، چندین گزینه مانند برنامه خوداشتغالی فدرال، ویزای استارت آپ و برنامه های کارآفرینی که تحت PNP و توسط کبک اجرا می شوند، دارید.

کانادا تعدادی از برنامه های حمایت مالی کلاس خانواده را ارائه می دهد. از طریق این برنامه ها، شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی می توانند از اعضای خانواده و عزیزان خود برای مهاجرت به کانادا حمایت مالی کنند.

در مورد مهاجرت به کانادا، افراد و زوج‌های LGBTQ2 از حقوق و فرصت‌هایی مانند سایر افراد برخوردارند.

چرا کانادا به مهاجر نیاز دارد؟

کانادا از مهاجران در سه طبقه پذیرایی می کند: طبقه اقتصادی، طبقه خانوادگی، و طبقه پناهنده و بشردوستانه.

کارگران ماهر در طبقه اقتصادی برای حمایت از استانداردهای بالای زندگی کانادا مورد استقبال قرار می گیرند. کانادا جمعیت سالخورده و نرخ زاد و ولد پایینی دارد و به همین دلیل است که اکثر مهاجرانی که از آن استقبال می‌کند، کارگران ماهر هستند. کانادا برای حمایت از نیروی کار و رشد اقتصادی خود به این کارگران ماهر نیاز دارد. این کارگران ماهر با مهارت های زبانی، تجربه کاری و تحصیلات قوی و تمایل به موفقیت وارد می شوند. از این رو، آنها نقشی حیاتی در تلاش های کانادا برای حمایت از رشد اقتصادی و خدمات اجتماعی مانند آموزش و مراقبت های بهداشتی همگانی ایفا می کنند.

دومین طبقه بزرگ مهاجر از طریق حمایت مالی خانواده وارد می شود. کانادا پذیرای عزیزان شهروندان کانادایی و مقیم دائم است زیرا خانواده های قوی بستر جامعه و اقتصاد کانادا هستند. اجازه دادن به اعضای نزدیک خانواده برای ساختن زندگی در کانادا، حمایت عاطفی را برای خانواده ها فراهم می کند تا در جامعه و اقتصاد کشور رشد کنند.

سومین طبقه بزرگ به عنوان پناهنده و برای اهداف بشردوستانه مورد استقبال قرار می گیرند. کانادا به عنوان یکی از ممتازترین کشورهای جهان، تعهد اخلاقی دارد که برای کسانی که از آزار و شکنجه و سایر سختی ها فرار می کنند، امنیت ایجاد کند، و کانادا از پایان جنگ جهانی دوم، سنت طولانی در نشان دادن رهبری بشردوستانه دارد. در سال 1986، سازمان ملل متحد مدال نانسن را به مردم کانادا اعطا کرد که بالاترین افتخار سازمان ملل برای کسانی است که در کمک به پناهندگان برتری نشان می دهند. کانادا اولین و تنها کشوری است که مدال نانسن را دریافت کرده است.

چرا کانادایی ها از مهاجرت حمایت می کنند؟

یکی از منحصر به فردترین چیزها در مورد کانادا این است که برخی از قوی ترین سطوح حمایت عمومی از مهاجرت را در جهان گزارش می کند. از اوایل دهه 1990، حمایت عمومی از مهاجرت در کانادا به طور پیوسته افزایش یافته است. امروزه حدود 80 درصد از کانادایی ها موافق هستند که مهاجرت برای اقتصاد مفید است. حمایت عمومی قوی به دولت کانادا اجازه می دهد تا ورود 500000 مهاجر جدید در سال را هدف قرار دهد.

حمایت عمومی از مهاجرت در کانادا به دلیل عوامل زیر است:

تاریخچه: کانادا سابقه مهاجرت دارد. مهاجران انگلیسی و فرانسوی برای ساختن کشور به بومیان کانادا پیوستند. از زمان تشکیل کنفدراسیون کانادا در سال 1867، این کشور پذیرای میلیون ها مهاجر از سراسر جهان بوده است. از این رو، به غیر از مردم بومی کانادا، همه کانادایی ها مهاجر یا نوادگان مهاجر هستند. همانطور که در موزه مهاجرت کانادا در هالیفاکس، نوا اسکوشیا گفته می شود، "کانادایی یک مهاجر با سابقه است."

جغرافیا: کانادا می تواند کنترل زیادی بر افرادی که وارد کشور می شوند اعمال کند، زیرا توسط آب های وسیع احاطه شده است و فقط با یک کشور، ایالات متحده مرز مشترک دارد. کنترل قوی به کانادا اجازه می دهد تا افراد را قبل از ورود به کشور غربالگری کند تا مطمئن شود که اهداف سیاست کانادا را برآورده می کنند.

سیاست: کانادا میلیاردها دلار هر ساله برای استقبال از مهاجران و ارائه کمک های اسکان به آنها مانند آموزش شغلی سرمایه گذاری می کند. علاوه بر این، کانادا میلیاردها دلار در آموزش، مراقبت های بهداشتی، زیرساخت ها و سایر زمینه های مهم سرمایه گذاری می کند تا استانداردهای زندگی کانادایی ها و مهاجران را بالا نگه دارد.

سیاست: بزرگترین شهرها و استان های کانادا دارای سطوح بالایی از مهاجرت هستند. سیاستمداران برای پیروزی در انتخابات دموکراتیک نیازمند حمایت مهاجران هستند.

راه های مهاجرت کارگران ماهر

بر اساس طرح سطوح مهاجرت، کانادا قصد دارد هر سال از بیش از 400000 مهاجر پذیرایی کند. حدود 60 درصد از این مهاجران به عنوان کارگران ماهر وارد می شوند. راه اصلی مهاجرت کارگران ماهر به کانادا از طریق سیستم مدیریت اپلیکیشن اکسپرس انتری است. راه اصلی دوم از طریق برنامه نامزد استانی (PNP) است، به دنبال آن برنامه های کارگران ماهر کبک، و سپس چند برنامه هدفمند فدرال دیگر.

کارگران ماهر می توانند با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند

کارگران ماهر همچنین می توانند اعضای نزدیک خانواده را با خود به کانادا بیاورند. این اعضای خانواده نیز دارای اقامت دائم هستند.

اعضای نزدیک خانواده عبارتند از:

 • همسر یا شریک زندگی مشترک شما
 • فرزندان وابسته
 • فرزندان تحت تکفل همسر یا شریک زندگی مشترک شما
 • فرزندان وابسته فرزندان وابسته
 • فرزندان وابسته عبارتند از:


افراد زیر 22 سال و بدون همسر یا شریک زندگی مشترک
22 سال یا بیشتر، قبل از 22 سالگی به طور قابل توجهی به حمایت مالی والدین خود وابسته بودند و به دلیل شرایط جسمی یا روحی نمی توانند از نظر مالی از خود حمایت کنند.

اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری راه اصلی کانادا برای مدیریت درخواست های کارگران ماهر از طریق سه برنامه اصلی مهاجرت طبقه اقتصادی است:

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
 • کلاس تجربه کانادا (CEC)
 • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

داوطلبانی که واجد شرایط اکسپرس اینتری هستند می توانند مشخصات خود را در وب سایت دولت فدرال آپلود کنند.

داوطلبان بر اساس معیارهایی مانند سن، تحصیلات، مهارت های زبانی و سابقه کاری، امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را دریافت می کنند.

تقریباً هر دو هفته یکبار، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از داوطلبانی که بالاترین امتیاز CRS را دارند دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

هدف IRCC رسیدگی به درخواست های اقامت دائم در مدت شش ماه یا کمتر است.

بر اساس طرح سطوح مهاجرت، کانادا به دنبال پذیرش میانگین 110000 مهاجر در هر سال از طریق اکسپرس اینتری است.


درباره اکسپرس انتری بیشتر بدانید

برنامه نامزدهای استانی (PNP)


از طریق برنامه های استانی نامزد (PNP)، استان ها و مناطق کانادا می توانند افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا و اقامت در یک استان خاص هستند، معرفی کنند. کانادا به دنبال پذیرش بیش از 100000 مهاجر در سال تحت PNP است.

تمام استان ها و مناطق، به جز کبک و نوناووت، PNP خاص خود را دارند. هر استان معیارهای خود را برای انتخاب نامزدهای واجد شرایط تعیین می کند. PNP ها سیستم های ابراز علاقه (EOI) را مانند اکسپرس اینتری اجرا می کنند و از کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را دارند در قرعه کشی های معمولی دعوت می کنند.

برای درخواست نیازی به داشتن نمایه اکسپرس اینتری ندارید. می‌توانید مستقیماً برای یک جریان PNP درخواست دهید. به این جریان‌های «پایه» می‌گویند.

همچنین می‌توانید برای جریان‌های PNP که با اکسپرس اینتری هم‌تراز هستند، اعمال کنید. به این جریان‌های «افزایش‌یافته» می‌گویند. مزیت استفاده از یک جریان پیشرفته این است که گزینه های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

دریافت نامزدی استانی از طریق این استریم ها به نامزدهای اکسپرس اینتری 600 امتیاز اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) اعطا می کند. این عملاً دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی اکسپرس انتری بعدی را تضمین می کند.

درباره برنامه نامزدهای استانی بیشتر بدانید

مهاجرت کبک

استان کبک دارای سیستم مهاجرتی با معیارهای انتخاب خاص خود است که جدا از برنامه های مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) و همچنین جدا از PNP است. به متقاضیانی که برای مهاجرت به کبک انتخاب می شوند، گواهی انتخاب کبک یا Certificat de sélection du Québec (CSQ) داده می شود. این سندی است که توسط وزارت مهاجرت کبک صادر شده است.

شما می توانید از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی کبک برای CSQ درخواست دهید.

برنامه کارگران ماهر کبک (QSWP) برای کارگران ماهری است که مایل به مهاجرت به کبک و اقامت دائم کانادا هستند.

برنامه تجربه کبک (PEQ) در بین دانشجویان بین المللی که تحصیلات پس از متوسطه خود را در کبک به پایان رسانده اند محبوب است. این برنامه برای کارگران ماهر خارجی با سابقه کار در استان نیز می باشد.

کبک همچنین دارای برنامه های مهاجرت تجاری است که با هدف کارآفرینان و افراد خوداشتغالی که مایل به راه اندازی کسب و کار در کبک هستند و همچنین کسانی که می خواهند اقامت دائم در استان را به عنوان سرمایه گذاران مهاجر دریافت کنند، می بالد.

بررسی مهاجرت به کبک

برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس

آتلانتیک کانادا برنامه مهاجرتی خود به نام برنامه مهاجرت آتلانتیک (AIP) را دارد. AIP که به کارفرمایان اجازه می دهد استعدادهای خارجی را جذب و حفظ کنند. آتلانتیک کانادا شامل چهار استان است:

 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوا اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد

کارفرمایانی که مایل به بهره مندی از AIP هستند باید یک نامزد مناسب پیدا کنند و به آنها شغل پیشنهاد دهند. آنها نیازی به انجام ارزیابی تأثیر بازار کار ندارند. هنگامی که نامزد پیشنهاد را پذیرفت، کارفرما باید نامزد را با یک سازمان تعیین شده مرتبط کند که به او در تهیه یک طرح تسویه حساب کمک می کند. کارفرمایانی که مایل به پر کردن سریع موقعیت هستند ممکن است به مجوز کار موقت نیز دسترسی داشته باشند

درباره برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس بیتشر بخوانید

سایر برنامه های کارگر ماهر فدرال

برنامه‌های هدفمند دیگری برای کارگران ماهر فدرال وجود دارد که به برخی از کاندیداهای مهاجرت کمک می‌کند تا اقامت دائم خود را دریافت کنند. برنامه های اضافی فدرال عبارتند از:

 • پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP)
 • پایلوت مهاجرت کشاورزی-غذایی
 • پایلوت ارائه دهنده مراقبت از کودک در منزل
 • پایلوت کارگر پشتیبانی خانه

RNIP به جوامع کوچک و دورافتاده در سراسر کانادا اجازه می دهد تا کارگران خارجی را جذب و نگهداری کنند. جوامع مشارکت کننده در جذب مهاجران جدید و تطبیق آنها با مشاغل مناسب پیش قدم می شوند.

برنامه آزمایشی مهاجرت کشاورزی و مواد غذایی راهی برای اقامت دائم کانادا برای کارگران موقت خارجی واجد شرایط در صنعت کشاورزی و کشاورزی فراهم می کند. برای واجد شرایط بودن، داوطلبان باید 12 ماه سابقه کار، دیپلم دبیرستان و حداقل شرایط زبان را داشته باشند.

برنامه‌های مهاجرت باقی‌مانده، راه‌هایی را برای اقامت دائم برای مراقبین خارجی، از جمله ارائه‌دهندگان مراقبت از کودکان و کارکنان پشتیبانی در خانه، فراهم می‌کنند. مراقبین باید حداقل دو سال تجربه کاری مرتبط با برنامه مورد نظر داشته باشند.

مهاجرت تجاری 

تجار چندین گزینه دارند که ممکن است به شما امکان دهد روند مهاجرت به کانادا را سریع پیگیری کنید.

برای مثال، ممکن است بتوانید از طریق برنامه ویزای استارت آپ فدرال یا برنامه افراد خوداشتغال فدرال به کانادا مهاجرت کنید.

اگر مایل به مهاجرت به کبک هستید، این استان برنامه های مهاجرت تجاری خود را نیز دارد. بسیاری از جریان های PNP همچنین دارای جریان های مهاجرتی به طور خاص برای کارآفرینان و سایر افراد تجاری هستند.

گزینه های مهاجرت تجاری خود را بیابید

کلاس حمایتی خانواده 

دولت کانادا متعهد به حفظ خانواده ها در کنار هم است. به این ترتیب، کانادا قصد دارد هر سال از بیش از 100000 مهاجر جدید برای پیوستن به خانواده خود استقبال کند.

شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند از همسر یا شرکای عادی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان تحت تکفل خود حمایت مالی کنند.

برای حمایت از خانواده خود باید یک "تعهد" امضا کنید. این بدان معناست که شما از نظر مالی در قبال شخصی که اسپانسر می شوید، مسئولیت خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر آنها به کمک های اجتماعی نیاز دارند، ممکن است مجبور شوید آن را بازپرداخت کنید.

برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، گزینه برنامه Super Visa نیز وجود دارد.

بررسی کلاس حمایتی خانواده

برنامه مناسب مهاجرت به کانادا را بیابید

برنامه اول

من یک کارگر ماهر هستم

برنامه دوم

من یک پیشنهاد کار در کانادا دارم

برنامه سوم

من در کانادا دوستان یا خانواده دارم

برنامه چهارم

من در کانادا کار یا تحصیل کرده ام

برنامه پنجم

من یک کسب و کار دارم که مالک یا مدیریت آن هستم

برنامه ششم

من دارایی خالص بالایی دارم

پرسش‌های متداول

برای درخواست راهنمایی از مشاوران ایران-کانادا تماس بگیرید 

موسسه ایران-کانادا یک شرکت حقوقی مهاجرتی پیشرو در کانادا با بیش از ۱۰ سال تجربه است. موسسه ایران-کانادا متشکل از بیش از 20 وکیل مهاجرتی کانادایی، حقوقدانان و دیگر متخصصان است. ما وقف کمک به مردم برای دستیابی به اهداف مهاجرتی خود به کانادا هستیم. ما در زمینه هایی از جمله مهاجرت کارگران ماهر و تجاری، حمایت مالی خانواده، مجوزهای کار، مجوزهای تحصیل، شهروندی و عدم پذیرش کمک می کنیم. Visaican  با حضور آنلاین موسسه ایران-کانادا راه اندازی شده است . لطفا برای کمک تماس بگیرید. ما خوشحالیم که کمک می کنیم:

کمک به کارگران ماهر

دریابید که آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق یکی از بیش از 100 گزینه نیروی کار ماهر در این کشور هستید یا خیر.

کمک حمایت از خانواده

ببینید آیا شما واجد شرایط حمایت از یکی از عزیزان هستید یا توسط یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم حمایت مالی می شوید.

سایر سوالات مهاجرت

در مورد مجوزهای کار، مجوزهای تحصیل، مهاجرت تجاری، شهروندی و عدم پذیرش با ما تماس بگیرید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
کانادا برای تحصیل و تجربه کاری شما ارزش قائل است و آن را برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی خود به کانادا در نظر می گیرد. برنامه های مهاجرتی زیادی وجود دارد که ممکن است واجد شرایط آنها باشید. بسیاری از این برنامه ها برای آموزش شما یک امتیاز تعیین می کنند. در صورت داشتن مدرک پیشرفته مانند کارشناسی ارشد یا دکترا، ممکن است امتیاز بیشتری دریافت کنید.

کاندیداهای مهاجرت به کانادا که حداقل یک سال سابقه کار ماهر دارند، احتمال بیشتری برای ادغام در بازار کار کانادا دارند. بار دیگر، بسیاری از برنامه‌ها برای تجربه کاری شما امتیازی قائل می‌شوند. بسته به برنامه ممکن است برای تجربه کاری بیشتر امتیاز بیشتری دریافت کنید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
بابت دریافت پیشنهاد شغلی شما تبریک می گویم. گام بعدی در حال حاضر این است که مطمئن شوید قبل از سفر به کانادا ویزای خود را دریافت کرده اید.

ممکن است برای تعدادی از برنامه ها واجد شرایط باشید. اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، ممکن است امتیازات اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا دریافت کنید.

علاوه بر این، ممکن است برنامه های استانی برای کسانی که پیشنهاد شغلی در یک استان خاص دارند، وجود داشته باشد.

اگر یکی از اعضای خانواده یا یکی از بستگان نزدیک در کانادا دارید، ممکن است بتوانید اقامت دائم کانادا را تحت برنامه کلاس خانواده دریافت کنید.

اگر دوستی دارید که قبلاً در کانادا زندگی می کند، ممکن است این گزینه از طریق یک برنامه نامزد استانی (PNP) به شما ارائه دهد که برای داشتن ارتباط نزدیک با استان امتیاز اعطا می کند. به عنوان مثال، اگر دوستی دارید که در منیتوبا زندگی می کند و مقیم دائم یا شهروند کانادا است، ممکن است امتیاز اضافی تحت جریان مهاجرت کارگران ماهر مانیتوبا دریافت کنید.

علاوه بر این، هنگام درخواست تحت اکسپرس اینتری، اگر خواهر یا برادری داشته باشید که در زمان درخواست در کانادا زندگی می کند، امتیاز بیشتری دریافت می کنید، مشروط بر اینکه خواهر یا برادر بالای 18 سال سن داشته باشند.

اگر حداقل یک سال در کانادا کار کرده اید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای کلاس تجربه کانادایی تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا باشید. همچنین در صورتی که واجد شرایط برنامه کارگران ماهر خارجی (FSWP) یا برنامه مشاغل ماهر خارجی (FSTP) باشید، تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای تجربه کاری خود در کانادا امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تجربه کاری شما در کبک بوده است، ممکن است از طریق کلاس تجربه کبک واجد شرایط باشید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
کلاس تجربه کبک
علاوه بر این، داشتن تجربه کانادایی فرصت های مهاجرتی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. جریان‌های مختلف برنامه نامزد استانی (PNP) به افرادی که تجربه کاری در کانادا دارند، پاداش می‌دهد.

اگر صاحب یا مدیریت کسب و کاری هستید، این ممکن است به شما کمک کند تا برای چندین جریان مهاجرت تجاری برنامه نامزد استانی یا برنامه های سرمایه گذار تجاری و کارآفرین ارائه شده توسط دولت های کانادا و کبک واجد شرایط باشید.

اگر دارای ارزش خالص بالایی هستید و مایل به ادامه کار یا سرمایه گذاری در کانادا هستید، چندین فرصت مهاجرتی به کانادا وجود دارد که ممکن است در دسترس شما باشد. این برنامه ها برای کمک به غنی سازی اقتصاد کانادا با درخواست از شما برای سرمایه گذاری در دولت کانادا یا کبک، یا استفاده از تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار خود برای راه اندازی یک تجارت در کانادا یا کبک طراحی شده اند.

بسیاری از استان‌ها جریان‌های تجاری یا سرمایه‌گذاری را تحت یک برنامه نامزد استانی (PNP) ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، ممکن است به برنامه های مهاجرت کارآفرین و سرمایه گذار تجاری علاقه مند باشید. این برنامه ها توسط دولت های فدرال یا کبک اجرا می شوند و فرصت های عالی برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی ارائه می دهند.