IRCC قرعه کشی های همه برنامه ها را با پیش بینی انتخاب دسته های بیشتر از سر می گیرد

 

IRCC یکی دیگر از قرعه کشی های اکسپرس انتری همه برنامه ها را امروز برگزار کرد.

امروز اولین قرعه کشی اکسپرس اینتری در ماه جولای بود، زیرا سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) 700 دعوت نامه برای درخواست (ITAs) برای نامزدهای همه برنامه های اکسپرس انتری صادر کرد. برش امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای داوطلبان دعوت شده 511 بود که نسبت به امتیاز قبلی CRS برای قرعه کشی همه برنامه ها (486) افزایش داشت.

در حالی که قرعه کشی امروز نشان دهنده بازگشت به حالت عادی برای قرعه کشی های IRCC Express Entry است، تغییرات جدیدی در این هفته انتظار می رود. 28 ژوئن اولین قرعه کشی مبتنی بر انتخاب دسته در تاریخ اکسپرس انتری بود - صدور 500 ITA برای متخصصان مراقبت های بهداشتی در استخر اکسپرس انتری فدرال. پس از اعلامیه ای از سوی اداره مهاجرت در همان روز، اکنون می توانیم منتظر دو قرعه کشی دیگر بر اساس دسته بندی در این هفته باشیم - هم برای STEM و هم برای متخصصان مراقبت های بهداشتی - پیش بینی می شود 1500 ITA برای دومی صادر شود.

در مجموع شش دسته هدف وجود دارد که عبارتند از:

کارمندان خدمات درمانی؛
متخصصان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)؛
مشاغل، مانند نجار، لوله کش و پیمانکاران؛
کارگران حمل و نقل؛
کارگران کشاورزی و مواد غذایی؛ و
کاندیداهایی با تسلط قوی به زبان فرانسه.
این تغییرات بخشی از تعهد مجدد کانادا برای رسیدگی به نیازهای کلیدی نیروی کار و فرهنگی از طریق روش های مهاجرت است. این خط مشی جدید مانع از عملکرد منظم برنامه های مدیریت شده اکسپرس انتری نشده است، با این حال: در 27 ژوئن، یک قرعه کشی تمام برنامه اکسپرس انتری دیگر رخ داد، که 4300 ITA برای داوطلبانی با حداقل امتیاز CRS 486 صادر شد.

درباره اکسپرس اینتری:

اکسپرس انتری سیستمی از برنامه های مهاجرت اقتصادی است که از سه برنامه تشکیل شده است که برای پذیرش افراد تازه وارد ماهر به کانادا طراحی شده است.

از زمان معرفی آن در سال 2015، برنامه های اکسپرس انتری یک مسیر اصلی برای مهاجرت اقتصادی به کانادا بوده است. آنها معمولاً ITA برای اقامت دائم برای نامزدهای استخر فدرال با نمره CRS به اندازه کافی بالا صادر می کنند.

سه برنامه ای که توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شوند عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)؛
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)؛ و
کلاس تجربه کانادایی (CEC).

 

 

 

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
کانادا برای تحصیل و تجربه کاری شما ارزش قائل است و آن را برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی خود به کانادا در نظر می گیرد. برنامه های مهاجرتی زیادی وجود دارد که ممکن است واجد شرایط آنها باشید. بسیاری از این برنامه ها برای آموزش شما یک امتیاز تعیین می کنند. در صورت داشتن مدرک پیشرفته مانند کارشناسی ارشد یا دکترا، ممکن است امتیاز بیشتری دریافت کنید.

کاندیداهای مهاجرت به کانادا که حداقل یک سال سابقه کار ماهر دارند، احتمال بیشتری برای ادغام در بازار کار کانادا دارند. بار دیگر، بسیاری از برنامه‌ها برای تجربه کاری شما امتیازی قائل می‌شوند. بسته به برنامه ممکن است برای تجربه کاری بیشتر امتیاز بیشتری دریافت کنید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
بابت دریافت پیشنهاد شغلی شما تبریک می گویم. گام بعدی در حال حاضر این است که مطمئن شوید قبل از سفر به کانادا ویزای خود را دریافت کرده اید.

ممکن است برای تعدادی از برنامه ها واجد شرایط باشید. اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، ممکن است امتیازات اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا دریافت کنید.

علاوه بر این، ممکن است برنامه های استانی برای کسانی که پیشنهاد شغلی در یک استان خاص دارند، وجود داشته باشد.

اگر یکی از اعضای خانواده یا یکی از بستگان نزدیک در کانادا دارید، ممکن است بتوانید اقامت دائم کانادا را تحت برنامه کلاس خانواده دریافت کنید.

اگر دوستی دارید که قبلاً در کانادا زندگی می کند، ممکن است این گزینه از طریق یک برنامه نامزد استانی (PNP) به شما ارائه دهد که برای داشتن ارتباط نزدیک با استان امتیاز اعطا می کند. به عنوان مثال، اگر دوستی دارید که در منیتوبا زندگی می کند و مقیم دائم یا شهروند کانادا است، ممکن است امتیاز اضافی تحت جریان مهاجرت کارگران ماهر مانیتوبا دریافت کنید.

علاوه بر این، هنگام درخواست تحت اکسپرس اینتری، اگر خواهر یا برادری داشته باشید که در زمان درخواست در کانادا زندگی می کند، امتیاز بیشتری دریافت می کنید، مشروط بر اینکه خواهر یا برادر بالای 18 سال سن داشته باشند.

اگر حداقل یک سال در کانادا کار کرده اید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای کلاس تجربه کانادایی تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا باشید. همچنین در صورتی که واجد شرایط برنامه کارگران ماهر خارجی (FSWP) یا برنامه مشاغل ماهر خارجی (FSTP) باشید، تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای تجربه کاری خود در کانادا امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تجربه کاری شما در کبک بوده است، ممکن است از طریق کلاس تجربه کبک واجد شرایط باشید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
کلاس تجربه کبک
علاوه بر این، داشتن تجربه کانادایی فرصت های مهاجرتی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. جریان‌های مختلف برنامه نامزد استانی (PNP) به افرادی که تجربه کاری در کانادا دارند، پاداش می‌دهد.

اگر صاحب یا مدیریت کسب و کاری هستید، این ممکن است به شما کمک کند تا برای چندین جریان مهاجرت تجاری برنامه نامزد استانی یا برنامه های سرمایه گذار تجاری و کارآفرین ارائه شده توسط دولت های کانادا و کبک واجد شرایط باشید.

اگر دارای ارزش خالص بالایی هستید و مایل به ادامه کار یا سرمایه گذاری در کانادا هستید، چندین فرصت مهاجرتی به کانادا وجود دارد که ممکن است در دسترس شما باشد. این برنامه ها برای کمک به غنی سازی اقتصاد کانادا با درخواست از شما برای سرمایه گذاری در دولت کانادا یا کبک، یا استفاده از تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار خود برای راه اندازی یک تجارت در کانادا یا کبک طراحی شده اند.

بسیاری از استان‌ها جریان‌های تجاری یا سرمایه‌گذاری را تحت یک برنامه نامزد استانی (PNP) ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، ممکن است به برنامه های مهاجرت کارآفرین و سرمایه گذار تجاری علاقه مند باشید. این برنامه ها توسط دولت های فدرال یا کبک اجرا می شوند و فرصت های عالی برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی ارائه می دهند.