اکسپرس اینتری: کانادا اولین قرعه کشی مبتنی بر رده STEM را برگزار می کند

این هفته حرکت کانادا به سمت قرعه کشی های اکسپرس اینتری مبتنی بر دسته بندی ادامه یافت.

امروز اولین دور قرعه کشی های اکسپرس انتری مبتنی بر دسته STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) است که 500 دعوت نامه برای درخواست (ITAs) برای افرادی با حداقل امتیاز رتبه بندی جامع (CRS) 486 که در حرفه های STEM کار می کنند، صادر می کند. توسعه دهندگان نرم افزار، برنامه نویسان، و ریاضیدانان (در میان دیگران) - حرکتی که هفته گذشته اعلام شد.

قرعه‌کشی‌های دسته‌بندی نقطه عطف مهمی در اقدامات مهاجرتی کانادا و تغییری نسبت به قرعه‌کشی‌های معمولی مبتنی بر CRS است. از طریق انتخاب بر اساس دسته بندی، کانادا فعالانه از متخصصان ماهر در این کشور استقبال می کند، و با تعهد خود برای پذیرش کارگران مورد تقاضا و برآوردن نیازهای بازار کار از طریق اقدامات مهاجرتی همسو می شود.

این مرحله بر اساس استراتژی جذب استعدادهای فناوری که اخیراً راه اندازی شده است، موقعیت کانادا را به عنوان یک مقصد بین المللی جذاب برای استعدادهای برتر در صنعت فناوری تقویت می کند.

با سیستم جدید انتخاب مبتنی بر دسته، کانادا آماده است تا خلاءهای مهم نیروی کار، به ویژه در بخش های هدفمند را پر کند و از تخصص متخصصان ماهر از سراسر جهان استفاده کند.

علاوه بر این، IRCC قرعه‌کشی‌های مربوط به برنامه را ادامه داده است و روز گذشته قرعه‌کشی اکسپرس انتری تمام برنامه‌ای را برگزار کرده است (صدور ۷۰۰ ITA برای نامزدهای دارای امتیاز CRS حداقل ۵۱۱) برای دومین هفته متوالی. در 27 ژوئن، دپارتمان مهاجرت، قرعه کشی اکسپرس انتری تمام برنامه ای دیگر را برگزار کرد و 4300 ITA برای نامزدهایی با حداقل امتیاز CRS 486 صادر کرد.

درباره اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری سیستمی از برنامه های مهاجرت اقتصادی است که شامل کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) می شود. از زمان معرفی آن در سال 2015، برنامه های اکسپرس انتری یکی از مسیرهای اصلی کانادا برای مهاجرت اقتصادی بوده است، که معمولاً ITA برای اقامت دائم برای نامزدها در استخر فدرال بر اساس امتیاز CRS آنها صادر می کند.

در تلاش برای رسیدگی به کمبود کارگر در بخش‌های کلیدی و تقویت تلاش‌های مهاجرت، دولت کانادا تغییراتی را در سیستم اکسپرس اینتری ارائه کرده است. این تغییرات، که توسط وزیر فریزر در مارس 2023 رونمایی شد، هدفشان هدف قرار دادن نیازهای نیروی کار خاص و/یا افزایش مهاجرت فرانسوی زبان از طریق دعوت از نامزدهایی در استخر اکسپرس انتری است که از طریق تجربه کاری تخصصی و/یا مهارت‌های زبانی، مقوله‌های هدف را برآورده می‌کنند.

دسته های هدف عبارتند از:

کارمندان خدمات درمانی؛
متخصصان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)؛
مشاغل، مانند نجار، لوله کش و پیمانکاران؛
کارگران حمل و نقل؛
کارگران کشاورزی و مواد غذایی؛ و
کاندیداهایی با تسلط قوی به زبان فرانسه.
مهم است که از آنجایی که اکسپرس اینتری در سال 2023 ادامه دارد، قرعه کشی های هدفمند جایگزین سایر قرعه کشی های اکسپرس اینتری نمی شوند. بقیه سال باید شاهد قرعه کشی های هدفمند در کنار:

قرعه کشی همه برنامه (CEC، FSWP، FSTP).
قرعه کشی برنامه های خاص; و
قرعه کشی برنامه نامزدهای استانی پیشرفته (PNP).

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
کانادا برای تحصیل و تجربه کاری شما ارزش قائل است و آن را برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی خود به کانادا در نظر می گیرد. برنامه های مهاجرتی زیادی وجود دارد که ممکن است واجد شرایط آنها باشید. بسیاری از این برنامه ها برای آموزش شما یک امتیاز تعیین می کنند. در صورت داشتن مدرک پیشرفته مانند کارشناسی ارشد یا دکترا، ممکن است امتیاز بیشتری دریافت کنید.

کاندیداهای مهاجرت به کانادا که حداقل یک سال سابقه کار ماهر دارند، احتمال بیشتری برای ادغام در بازار کار کانادا دارند. بار دیگر، بسیاری از برنامه‌ها برای تجربه کاری شما امتیازی قائل می‌شوند. بسته به برنامه ممکن است برای تجربه کاری بیشتر امتیاز بیشتری دریافت کنید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
بابت دریافت پیشنهاد شغلی شما تبریک می گویم. گام بعدی در حال حاضر این است که مطمئن شوید قبل از سفر به کانادا ویزای خود را دریافت کرده اید.

ممکن است برای تعدادی از برنامه ها واجد شرایط باشید. اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، ممکن است امتیازات اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا دریافت کنید.

علاوه بر این، ممکن است برنامه های استانی برای کسانی که پیشنهاد شغلی در یک استان خاص دارند، وجود داشته باشد.

اگر یکی از اعضای خانواده یا یکی از بستگان نزدیک در کانادا دارید، ممکن است بتوانید اقامت دائم کانادا را تحت برنامه کلاس خانواده دریافت کنید.

اگر دوستی دارید که قبلاً در کانادا زندگی می کند، ممکن است این گزینه از طریق یک برنامه نامزد استانی (PNP) به شما ارائه دهد که برای داشتن ارتباط نزدیک با استان امتیاز اعطا می کند. به عنوان مثال، اگر دوستی دارید که در منیتوبا زندگی می کند و مقیم دائم یا شهروند کانادا است، ممکن است امتیاز اضافی تحت جریان مهاجرت کارگران ماهر مانیتوبا دریافت کنید.

علاوه بر این، هنگام درخواست تحت اکسپرس اینتری، اگر خواهر یا برادری داشته باشید که در زمان درخواست در کانادا زندگی می کند، امتیاز بیشتری دریافت می کنید، مشروط بر اینکه خواهر یا برادر بالای 18 سال سن داشته باشند.

اگر حداقل یک سال در کانادا کار کرده اید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای کلاس تجربه کانادایی تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا باشید. همچنین در صورتی که واجد شرایط برنامه کارگران ماهر خارجی (FSWP) یا برنامه مشاغل ماهر خارجی (FSTP) باشید، تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای تجربه کاری خود در کانادا امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تجربه کاری شما در کبک بوده است، ممکن است از طریق کلاس تجربه کبک واجد شرایط باشید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
کلاس تجربه کبک
علاوه بر این، داشتن تجربه کانادایی فرصت های مهاجرتی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. جریان‌های مختلف برنامه نامزد استانی (PNP) به افرادی که تجربه کاری در کانادا دارند، پاداش می‌دهد.

اگر صاحب یا مدیریت کسب و کاری هستید، این ممکن است به شما کمک کند تا برای چندین جریان مهاجرت تجاری برنامه نامزد استانی یا برنامه های سرمایه گذار تجاری و کارآفرین ارائه شده توسط دولت های کانادا و کبک واجد شرایط باشید.

اگر دارای ارزش خالص بالایی هستید و مایل به ادامه کار یا سرمایه گذاری در کانادا هستید، چندین فرصت مهاجرتی به کانادا وجود دارد که ممکن است در دسترس شما باشد. این برنامه ها برای کمک به غنی سازی اقتصاد کانادا با درخواست از شما برای سرمایه گذاری در دولت کانادا یا کبک، یا استفاده از تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار خود برای راه اندازی یک تجارت در کانادا یا کبک طراحی شده اند.

بسیاری از استان‌ها جریان‌های تجاری یا سرمایه‌گذاری را تحت یک برنامه نامزد استانی (PNP) ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، ممکن است به برنامه های مهاجرت کارآفرین و سرمایه گذار تجاری علاقه مند باشید. این برنامه ها توسط دولت های فدرال یا کبک اجرا می شوند و فرصت های عالی برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی ارائه می دهند.