نتایج قرعه کشی اکسپرس انتری کانادا از 27 ژوئن 2023

در اینجا آخرین نتایج قرعه کشی اکسپرس اینتری است. این نتایج از قرعه کشی که اوایل امروز، 27 ژوئن 2023 انجام شد، به دست آمده است.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اکنون آخرین دور دعوت نامه های خود را برای اکسپرس انتری تکمیل کرده است و 4300 دعوت نامه دیگر برای درخواست (ITAs) برای داوطلبانی که به دنبال اقامت دائم (PR) در کانادا هستند، صادر کرده است. قرعه کشی امروز دهمین قرعه کشی همه برنامه های سال IRCC را رقم زد.

یادآوری می‌کنیم که قرعه‌کشی‌های همه برنامه‌ها، متقاضیان هر سه برنامه اکسپرس اینتری - کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) - را برای ITA در نظر می‌گیرند.

توجه: در حالی که این یک قرعه کشی استاندارد برای IRCC بود، دولت کانادا دو هفته پیش اعلام کرد که انتظار می رود قرعه کشی های اکسپرس انتری بر اساس دسته بندی اواخر تابستان امسال آغاز شود.

همه کاندیداهای اکسپرس انتری که در قرعه کشی امروز ITA دریافت کردند، حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 486 را داشتند. این امتیاز برش همان برش آخرین قرعه کشی همه برنامه ها است که تقریباً سه هفته پیش انجام شد. در 8 ژوئن 2023 (همچنین حداقل امتیاز CRS 486).

IRCC باید در مسیری باشد که دور بعدی دعوت‌نامه‌های خود را برای کاندیدهای اکسپرس انتری که هنوز در استخر هستند، در دو هفته دیگر صادر کند.

درباره اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری، روش اصلی مهاجرت برای دولت فدرال کانادا، سیستم مدیریت درخواست است که درخواست های مهاجرت را از سه برنامه (CEC، FSWP و FSTP) مدیریت می کند.

این برنامه ها کارگران ماهر خارجی را به کانادا جذب می کند و به این مهاجران اقامت دائم در این کشور می دهد. به دست آوردن روابط عمومی در این کشور به مهاجران کانادایی حقوق و آزادی های مشابه شهروندان کانادایی تبار را می دهد.

برای گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق یکی از سه برنامه تحت اکسپرس اینتری، اولین قدم برای داوطلبان علاقه مند این است که واجد شرایط بودن خود را برای حداقل یکی از برنامه ها تأیید کنند. پس از تایید صلاحیت، داوطلبان واجد شرایط می توانند یک نمایه آنلاین در وب سایت IRCC ایجاد کنند. این نمایه به طور رسمی سازنده را وارد مجموعه نامزدهای واجد شرایط دریافت ITA از طریق قرعه کشی اکسپرس اینتری می کند.
 
کاندیداها اکنون باید منتظر بمانند تا IRCC دور بعدی دعوتنامه های خود را در قرعه کشی اکسپرس انتری آتی صادر کند. این قرعه کشی ها معمولا هر دو هفته یک بار انجام می شود. در طول قرعه کشی اکسپرس اینتری، نامزدهای واجد شرایط در استخر که امتیاز CRS بالاتر از حد فاصل (برای آن قرعه کشی خاص) دارند، ITA دریافت خواهند کرد.

پس از دریافت ITA، داوطلبان اکسپرس اینتری رسماً متقاضی اکسپرس اینتری می شوند. در این زمان، نامزدها 60 روز فرصت دارند تا درخواست الکترونیکی خود را برای اقامت دائم (eAPR) به IRCC ارسال کنند.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
کانادا برای تحصیل و تجربه کاری شما ارزش قائل است و آن را برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی خود به کانادا در نظر می گیرد. برنامه های مهاجرتی زیادی وجود دارد که ممکن است واجد شرایط آنها باشید. بسیاری از این برنامه ها برای آموزش شما یک امتیاز تعیین می کنند. در صورت داشتن مدرک پیشرفته مانند کارشناسی ارشد یا دکترا، ممکن است امتیاز بیشتری دریافت کنید.

کاندیداهای مهاجرت به کانادا که حداقل یک سال سابقه کار ماهر دارند، احتمال بیشتری برای ادغام در بازار کار کانادا دارند. بار دیگر، بسیاری از برنامه‌ها برای تجربه کاری شما امتیازی قائل می‌شوند. بسته به برنامه ممکن است برای تجربه کاری بیشتر امتیاز بیشتری دریافت کنید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
برنامه نامزدهای استانی (PNP)
برنامه کارگران ماهر کبک (اگر مایل به اقامت در کبک هستید)
برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس
سایر برنامه های فدرال را در نظر بگیرید
بابت دریافت پیشنهاد شغلی شما تبریک می گویم. گام بعدی در حال حاضر این است که مطمئن شوید قبل از سفر به کانادا ویزای خود را دریافت کرده اید.

ممکن است برای تعدادی از برنامه ها واجد شرایط باشید. اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، ممکن است امتیازات اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا دریافت کنید.

علاوه بر این، ممکن است برنامه های استانی برای کسانی که پیشنهاد شغلی در یک استان خاص دارند، وجود داشته باشد.

اگر یکی از اعضای خانواده یا یکی از بستگان نزدیک در کانادا دارید، ممکن است بتوانید اقامت دائم کانادا را تحت برنامه کلاس خانواده دریافت کنید.

اگر دوستی دارید که قبلاً در کانادا زندگی می کند، ممکن است این گزینه از طریق یک برنامه نامزد استانی (PNP) به شما ارائه دهد که برای داشتن ارتباط نزدیک با استان امتیاز اعطا می کند. به عنوان مثال، اگر دوستی دارید که در منیتوبا زندگی می کند و مقیم دائم یا شهروند کانادا است، ممکن است امتیاز اضافی تحت جریان مهاجرت کارگران ماهر مانیتوبا دریافت کنید.

علاوه بر این، هنگام درخواست تحت اکسپرس اینتری، اگر خواهر یا برادری داشته باشید که در زمان درخواست در کانادا زندگی می کند، امتیاز بیشتری دریافت می کنید، مشروط بر اینکه خواهر یا برادر بالای 18 سال سن داشته باشند.

اگر حداقل یک سال در کانادا کار کرده اید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای کلاس تجربه کانادایی تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا باشید. همچنین در صورتی که واجد شرایط برنامه کارگران ماهر خارجی (FSWP) یا برنامه مشاغل ماهر خارجی (FSTP) باشید، تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای تجربه کاری خود در کانادا امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تجربه کاری شما در کبک بوده است، ممکن است از طریق کلاس تجربه کبک واجد شرایط باشید.

بهترین گزینه های شما عبارتند از:

کلاس تجربه کانادا (CEC) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس اینتری
برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) از طریق اکسپرس اینتری (اگر در یک تجارت تخصص دارید)
کلاس تجربه کبک
علاوه بر این، داشتن تجربه کانادایی فرصت های مهاجرتی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. جریان‌های مختلف برنامه نامزد استانی (PNP) به افرادی که تجربه کاری در کانادا دارند، پاداش می‌دهد.

اگر صاحب یا مدیریت کسب و کاری هستید، این ممکن است به شما کمک کند تا برای چندین جریان مهاجرت تجاری برنامه نامزد استانی یا برنامه های سرمایه گذار تجاری و کارآفرین ارائه شده توسط دولت های کانادا و کبک واجد شرایط باشید.

اگر دارای ارزش خالص بالایی هستید و مایل به ادامه کار یا سرمایه گذاری در کانادا هستید، چندین فرصت مهاجرتی به کانادا وجود دارد که ممکن است در دسترس شما باشد. این برنامه ها برای کمک به غنی سازی اقتصاد کانادا با درخواست از شما برای سرمایه گذاری در دولت کانادا یا کبک، یا استفاده از تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار خود برای راه اندازی یک تجارت در کانادا یا کبک طراحی شده اند.

بسیاری از استان‌ها جریان‌های تجاری یا سرمایه‌گذاری را تحت یک برنامه نامزد استانی (PNP) ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، ممکن است به برنامه های مهاجرت کارآفرین و سرمایه گذار تجاری علاقه مند باشید. این برنامه ها توسط دولت های فدرال یا کبک اجرا می شوند و فرصت های عالی برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی ارائه می دهند.